Розділи програми туру
Туристичний клуб «Цікава Україна»
ЗАКОРДОННИЙ ТУР
«АЛБАНІЯ: НЕ ТАКА ЯК ВСІ»
08-15 ВЕРЕСНЯ
8 ДНІВ | 2 НІЧНИХ ПЕРЕЇЗДИ | ВИЇЗД ЗІ ЛЬВОВА
ГРУПА НАБРАНА!
ПРО ПОДОРОЖ
Цілий рік ми не вибирались за межі України, а наші закордонні паспорти припорошені пилом лежали на дальній полиці... ВСЕ! Цей період завершено! Діставайте велику валізу, зробіть місце на холодильнику для нових магнітиків, звільняйте пам'ять телефону для нових фоточек! ЇДЕМО В АЛБАНІЮ!

Албанія - точно не така як всі, це ви зрозумієте щойно перетнете кордон. І це не пусті слова. Тут неймовірно різноманітна природа, а від розпеченого пляжу до прохолодних схилів гір лише півгодини дороги. Тут тисячолітні міста під захистом ЮНЕСКО вдало сусідствують із новими модними курортами. Тут церкви стоять поряд із мечетями, а мусульмани пліч-о-пліч з християнами вболівають за улюблену футбольну команду. Тут однаково смачна кава і в дорогому ресторані і у вуличній забігайлівці коштує 15 грн. Тут місцеві жителі постійно усміхаються і вважають тебе своїм гостем. Тут зовсім немає прямих доріг, а після кожного повороту хочеться кинути все і вийти фотографувати!

Словом, якщо ви обожнюєте гори, море та місцевий колорит, а ще не налаштовані провести тиждень на пляжі - вам у цей тур! Подорож проходить без поспіху та метушні, у супроводі наддосвідченого керівника групи. Забезпечуємо комфортний транспорт та готель, детально продуманий графік подорожі, насичену але не перевантажену екскурсійну програму, море емоцій та враження не все життя! :)
Увага! У разі скасування цього туру через карантинні обмеження (у т.ч. у разі заборони на залізничне сполучення зі Львовом) всі учасники матимуть можливість використати сплачений аванс на будь-який інший тур протягом року.

Усі тури будуть проводитись з урахуванням чинних карантинних норм і рекомендацій МОЗ!
ЦІКАВИНКИ ТУРУ
Відвідаємо колоритне місто Шкодер та покупаємось у Скадарському озері
Покатаємось на човнах по озеру Коман та побачимо "Балканські фьйорди"
Прогуляємось по затишній столиці Албанії - Тирані
Покупаємось у найтеплішій затоці Адріатичного моря
Пройдемо мальовничий маршрут в Ллогарському заповіднику
Проїдемось по запаморочливо красивій та абсурдно крутій дорозі
Заїдемо у місто тисячі вікон та скуштуємо традиційні албанські страви
Здійснимо експедицію на джипах у важкодоступну частину Албанських Альп
Побачимо фантастично красиві гори, водоспади та озера нацпарку Теті
ЗАГАЛЬНА СТРУКТУРА ТУРУ
ДАТИ ВИЇЗДІВ: 08 вересня. 8 днів, два нічних переїзди у першу та останню ніч туру.
ДЕНЬ 1
ДЕНЬ 1
 • 00:05 - виїзд з парковки біля залізничного вокзалу Львова
 • Нічний переїзд по території Угорщини та Сербії
 • Поселення у транзитному готелі у Сербії
ДЕНЬ 2
ДЕНЬ 2
 • Сніданок та виїзд із готелю
 • Прогулянка у місті Шкодер
 • Купання у Скадарському озері
 • Фортеця Розафа
 • Ночівля в готелі у Шкодер
ДЕНЬ 3
ДЕНЬ 3
 • Озеро Коман та гідроелектростанція
 • Катання на човнах біля "Балканських фьйордів"
 • Переїзд у Тирану та оглядова екскурсія
 • Поселення у готель біля м. Дуррес (на три ночі)
ДЕНЬ 4
ДЕНЬ 4
    • Ллогарський національний парк
    • Простий похід панорамною стежкою
    • Ллогарський серпантин
    • Кава з краєвидом та дикий пляж
    АБО ПЛЯЖНИЙ ДЕНЬ
    ДЕНЬ 5
    ДЕНЬ 5
       • Місто тисячі вікон Берат
       • Бератський замок
       • Вечеря традиційними албанськими стравами
       АБО ПЛЯЖНИЙ ДЕНЬ
       ДЕНЬ 6
       ДЕНЬ 6
       • Ранній виїзд із готелю та пересадка на джипи
       • Національний парк Теті, Албанські Альпи
       • Озеро Блакитне око, водоспад Грунас
       • Високогірне селище та простий похід
       • Переїзд у транзитний готель, ночівля
       ДЕНЬ 7
       ДЕНЬ 7
       • Виїзд із готелю
       • Нічний транзит по території Сербії та Угорщини
       ДЕНЬ 8
       ДЕНЬ 8
       • Прибуття у Мукачево, сніданок
       • Здача ПЛР-тестів (за необхідності)
       • Прибуття до Львова близько 14:00
       ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!
       ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!
       Варто розуміти що цей тур не пляжний, а пригодницько-екскурсійний. Однак ДНІ №4 та №5 у ви можете пропустити і присвятити пляжному відпочинку. Також в окремих випадках можливо об'єднання екскурсійних днів №4 та №5 в одну екскурсію із раннім виїздом і пізнім приїздом у готель. В такому випадку ДЕНЬ №5 повністю залишається для пляжного відпочинку. Рішення про це керівник групи приймає на місці, залежно від багатьох факторів.
       ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПЛР-ТЕСТІВ
       На даний момент жодна з країн які ми використовуємо для подорожі транзитом НЕ вимагає результатів плр-тестування. Так само Албанія НЕ потребує жодних довідок про відсутність ковіду, вакцинацію чи перенесене захворювання. В'їзд та перебування туристів з України ВІЛЬНИЙ!

       Після повернення в Україну ПЛР-тестів робити також не потрібно. Однак, якщо ця вимога буде діяти на момент повернення туристичної групи, турклуб "Цікава Україна" організує тестування всієї групи в лабораторії у місті Мукачево (оплачується окремо, близько 1000 грн). Дані про результат тесту будуть занесені у національну базу даних протягом 12 годин. Таким чином, після прибуття додому ви будете звільнені від самоізоляції.
       ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ
       ДЛЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД 16 РОКІВ

       Дійсний біометричний закордонний паспорт АБО звичайний закордонний паспорт + шенгенська віза. Зауважимо, що для бронювання туру біометричний паспорт не потрібен, він знадобиться тільки під час туру.

       Оформити біометричний паспорт можна:

       - У вашому підрозділі ДМСУ, наперед записавшись в електронну чергу: https://dmsu.gov.ua/services/online.html

       - У ДП "Документ", у порядку живої черги: https://pasport.org.ua/contact/tsentri

       ВСЕ! Усі інші документи, страховки та дозволи за вас оформить туристичний клуб "Цікава Україна". Вони включені у вартість.

       ДЛЯ ДІТЕЙ ДО 16 РОКІВ

       1. Дійсний закордонний біометричний паспорт дитини.

       2. Свідоцтво про народження дитини з вказанними ПІП обох батьків. Дані із паспортів батьків мають повністю співпадати з даними у свідоцтві про народження дитини.

       3. У випадку якщо дитина подорожує з одним із батьків від батька\матері що лишається в Україні знадобиться нотаріально завірена довіреність українською мовою на виїзд дитини закордон.

       Будь ласка, перед бронюванням туру самостійно переконайтесь у тому, що ваші документи для виїзду закордон дійсні і підходять для подорожі. Турклуб "Цікава Україна" не несе відповідальності за відповідність ваших документів умовам виїзду в тур.
       ПРО АВТОБУС ТА РОЗПОДІЛ МІСЦЬ
       Для нас заброньовано комфортний автобус туристичного класу. Є відкидні сидіння, телевізор, кондиціонер, обігрів та інші зручності. Поїздку обслуговують водії з багаторічним стажем. В дорозі будуть зупинки на туалет та їжу.

       Місця в автобусі між туристами розподіляються організатором на власний розсуд. Пари обов'язво сидітимуть поряд. У компанії із трьох людей третя людина сидітиме на ряд попереду, ряд позаду або у паралельному ряду від пари.
       ПРО ГОТЕЛЬ
       Ніч 0 (в дорозі): Нічний перетин кордону з Угорщиною, транзит по території Угорщини та Сербії.

       Ніч 1: Звичайний транзитний готель на території Сербії або Чорногорії. Кімнати прості і чисті, туалет\душ в номері. Ліжка окремі або великі залежно від наявності, зручності в номері.

       Ніч 2: Готель у місті Шкодер (Албанія). Кімнати прості і чисті, туалет\душ в номері. Ліжка окремі або великі залежно від наявності, зручності в номері.

       Ніч 3,4,5: Курортний готель неподалік міста Дуррес. Друга лінія від моря, до пляжу 200 метрів. Кімнати прості і чисті, з кондиціонером. Ліжка окремі або великі залежно від наявності, туалет\душ в номері. Є холл з зоною відпочинку та швидкісним інтернетом, ресторан, літній майданчик та зона відпочинку.

       Ніч 6: Звичайний транзитний готель на території Сербії або Чорногорії. Кімнати прості і чисті, туалет\душ в номері. Ліжка окремі або великі залежно від наявності.

       Ніч 7: Нічний переїзд по території Сербії та Угорщини. Прибуття в Україну ранком 8 дня.

       Пари що їдуть разом завжди живуть у двомісних кімнатах. Компанії з трьох або чотирьох людей живуть у 3,4-місних кімнатах відповідно. Поодинокі туристи будуть проживати в номері з іншими поодинокими туристами в кімнатах по 2,3,4 людини. Хлопці з хлопцями, дівчата з дівчатами.
       НАДВАЖЛИВА ОРГАНІЗАЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ
       1. Турклуб "Цікава Україна" не несе відповідальності за роботу митних та прикордонних служб, поліції, дорожніх служб та інших держпосадовців на території України та ЄС.

       2. Перетин кордону туристичними групами за відсутності черг займає зазвичай 3-4 години. Але в окремих випадках може затягнутись до 8-10 годин. Майте це на увазі при бронюванні туру і зберігайте спокій у випадку затримки.

       3. У випадку відмови комусь із туристів у перетині кордону сплачені кошти не повертаються.

       4. Час початку, кількість, тривалість і черговість проведення екскурсій умовні і можуть змінюватись через довгий перетин кордону, неналежні погодні умови чи по інших причинах.

       5. Турклуб "Цікава Україна" залишає за собою право змінювати програму туру, автобус або готель зі збереженням загальної структури екскурсій, розваг, комфорту проїзду і проживання.

       6. Турклуб "Цікава Україна" не несе відповідальності за запізнення туристів на відправлення потягу зі Львова. Зазвичай в будній день черг на кордоні немає, але гарантувати або спрогнозувати це неможливо. Тому важливо брати квитки на потяг якомога пізніше, суворо після 15:00! З нашого боку обіцяємо зробити усе можливе щоб прибути до вокзалу вчасно.

       7. Турклуб "Цікава Україна" гарантує вам багато цікавої інформації, позитивних враженнь і емоцій від цього туру :) Якщо, звісно, ви будете налаштовані їх отримати.

       Якщо ви не згодні з будь-яким пунктом цієї програми туру - не бронюйте тур.
       ОПИС ПАМ'ЯТОК ТА ЕКСКУРСІЙ ТУРУ
       Гортайте стрічку зображень вправо --->
       МІСТО ШКОДЕР
       Найпівнічніше і найстаріше місто в Албанії (засновано у IV столітті до н.е), розташоване на березі Скадарського озера. Столиця албанського католіцизму, тому саме тут помітна дружба і мирне співіснування християнської та мусульманської громад у країні. Має пару чудових пішохідних вуличок із численними колоритними кафешками, в яких годинами попиваючи каву сидять безтурботні албанці. Пенсіонери у скверах грають у доміно і нарди та роблять ранкову фізкультуру, а таксісти на чорних мерсах пропонують везти «на край Землі». А посеред всього старенька бронзова мати-Тереза у молитві просить Божої ласки для своєї Батьківщини. Такий він, Шкодер, з якого ми і почнемо наше перебування у країні.
       ФОРТЕЦЯ РОЗАФА
       Ідеальна місцина для любителів історії та гарних краєвидів. Велична твердиня, побудована у III столітті до нашої ери, пережила і війська Римської та Візантійської імперій, і численні турецькі навали і Балканську кризу 90-х років XX століття. Зберігла численні стіни, бастіони, бійниці, лабіринт вузеньких коридорів між мурами та багато легенд. З території фортеці відкриваються чудові краєвиди на Шкодер, знамениту "Свинцеву мечеть", Албанські Альпи та Скадарське озеро, до якого ми і поїдемо купатись після відвідин замку.
       ОЗЕРО КОМАН
       "Албанська Норвегія", "Балканські фйьорди", як тільки не називають цю місцевість. Озеро виникло на річці внаслідок будівництва дамби електростанції. Оточене височезними горами з усіх боків, воно ніби відрізано від цивілізації і зовсім несхоже на типову албанську природу: величні скелі усіх форм і розмірів, гори вище неба, стометрові водоспади, глибокі печери, кам'яні острівці і вода… вода небаченого раніше кольору «смарагди у шампанському». Ви бачили колись такий колір? Якщо ні, то гарантуємо, під час прогулянки на моторний човнах ви не зможете відірвати очей від поверхні озера, покупатись в якому - один із пунктів нашої програми!
       ТИРАНА - СТОЛИЦЯ АЛБАНІЇ
       Як приїхати в нову країну і не побувати у столиці? Ми так не робимо! Тирана - це яскравий мікс османської, комуністичної та сучасної культури та архітектури, а її центр гудить ніби бджолиний вулик. Туристів у Тирані небагато а усі пам'ятки можна обійти за пару годин, отож і ми під час прогулянки побачимо центральну площу, будинок національного музею, мечеть, православну церкву та пам'ятник національному герою Скандербергу, мавзолей диктатору-комуністу Енверу Ходжі, а завершимо її на сувенірному ринку де можна не тільки купити магнітиків, але і скуштувати колоритний албанський фастфуд. Ми ж любимо фастфуд, правда?)
       ЛОГАРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК
       Національний парк "Ллогара", розашований біля узбережжя Адріатичного моря, на висоті від 300 до 1050 метрів над рівнем моря. Це невеликий острівець хвої та зелені серед величних кам'яних гір, з неймовірно чистим повітрям і мальовничими краєвидами. Тут, віддалившись від дороги при пройдемо короткий (бл. 2.5 км) але мальовничий маршрут серед вікових лісів та великих скель, регулярно зупиняючись для оновлення інстаграму на оглядових майданчиках :) Винагородою за прогулянку стане запаморочливий краєвид на морське узберіжжя з висоти пташиного польоту. В прямому сенсі, адже до води вниз більше кілометра. Дивіться, не втрачайте свідомість від щастя! :)
       ЛОГАРСЬКА ГІРСЬКА ДОРОГА
       "Проїдь ллогарський серпантин і забудь всі свої страхи" - так кажуть про цю дорогу місцеві. І справді, вона закрита для туристичного транспорту через малу ширину та круті розвороти, але ми маємо лайфхак! Отож, повільно і обережно, пересівши на два-три менших автобуса, ми спустимось вниз, НЕРЕАЛЬНО КРУТИМ серпантином, насолоджуючись убивчими краєвидами. А з іншого боку дороги вертикальні кам'яні схили висотою до 2.5 км, які, здається, ось-ось заваляться тобі на голову. Красиво - не те слово! Це ЕПІЧНО!

       Спустившись вниз зупиняємось у колоритній кав'ярні на узберіжжі, купаємось на дикому пляжі, набираючись сміливості, адже після купання - підійом тим самим серпантином на повернення у готель!
       МІСТО ТИСЯЧІ ВІКОН ТА БЕРАТСЬКИЙ ЗАМОК
       Прекрасне місто Берат, засноване 2500 років тому - це ідеально збережений зразок старої османської архітектури, адже останні 500 років (до 1912 року) перебувало під владою турків. "Місто тисячі вікон" - називають його, але насправді вікон тут значно більше. Акурантно вбудовані у круті схили білі османські будиночки ніби дивляться на тебе своїми величезними скляними очиськам-вікнами. У лабіринтах місцевих вуличок легко заблукати, але ми все одно підемо прогулятись старовинними кварталами, а фіналом прогулянки стане величний Бератський замок на вершині пагорбу, з якого відкривається чудовий краєвид на місто і гори. Інста-локація на сто тисяч лайків :)
       ВЕЧЕРЯ ТРАДИЦІЙНИМИ АЛБАНСЬКИМИ СТРАВАМИ
       Бути в Албанії і не спробувати місцеву кухню - це злочин! Отож, вдалим завершенням екскурсії у Бераті стане вечеря в одному з колоритних албанських ресторанчиків. Тут нам, не як туристам, а як дорогим гостям особисто власники закладу накриють вечерю, якій позаздрить любий шеф-кухар! На посиденьках ми з'їмо 3-4 страви албанської кухні та десерт, а зап'ємо все це чаркою доброї албанської Ракі - міцної настоянки на самогоні. Чудовий був день, чи не так?
       ЕКСПЕДИЦІЯ НА ДЖИПАХ
       Головна родзинка туру, звісно, насамкінець! На спеціально обладнаних позашляховиках ми відправляємось у найбільш важкодоступну частину Албанії - Динарські Альпи та національний парк Теті. Розташована на півночі країни за перевалом на висоті 1600 метрів над морем, ця ділянка доступна для проїзду тільки 5 місяців на рік. Весь інший час жителі двох маленьких селищ у цьому регіоні лишаються в облозі, адже дорога вкривається 4-метровим шаром снігу. Тут господарює дика природа, гори висотою понад 2700 метрів та нечислені місцеві жителі. Мобільний зв'язок відсутній!

       Протягом дня пересуваємось на джипах і пішки, робимо регулярні зупинки для фото, а також на локаціях що описані у наступному розділі.
       НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ТЕТІ
         • Красень-водоспад Грунас висотою більше 30 метрів, створює такий шум, що поряд із ним неможливо розмовляти, а потік настільки сильний що збиває з ніг будь-кого, хто насмілиться встати поряд.
         • Озеро "Блакитне око Теті". Має надзвичайно прозору воду, але справжньої його глибини не знає ніхто. Тільки відчайдух може пірнути у нього, адже температура води не піднімається вище 8 градусів. Колір води блакитніший за найчистіше небо, повірте!
         • Селище Теті в кінці маршруту. Тут всього 5-6 хатинок, 2 туристичних притулки та маленька кам'яна капличка із краєвидом на всі гроші світу. Навкруги царює повна тиша та спокій, чути як туристи стають щасливими людьми :) У селі гуляємо, фоткаємось, заходимо в гості до жителів та обідаємо у туристичному притулку. День не може бути кращим!
         Кількість прекрасних краєвидів що трапляються на маршруті порахувати неможливо!
          БОНУСНІ ЗУПИНКИ ТА ПАМ'ЯТКИ
          Для урізноманітнення туру кожен виїзд буде мати одну додаткову локацію, що не вказана у програмі, як то: дикі пляжі, оглядові майданчики, мечеті чи церкви, колоритні кафешки, магазини місцевих продуктів тощо. Побажання від туристів приймаються, але вибір локації залишається за керівником групи.
          Left
          Right
          ФОТО ЛОКАЦІЙ ЩО ТРАПЛЯТЬСЯ ПРОТЯГОМ ТУРУ
          Фото збільшуються при натисканні на нього
          ВАРТІСТЬ ТУРУ
          08 вересня: 495 EUR

          У вартість туру включено:
          • Трансфер зі Львова та назад
          • Проживання у готелях зі зручностями
          • Сніданки у готелі
          • Всі екскурсії у програмі
          • Всі вхідні квитки
          • Албанська вечеря у Бераті
          • Експедиція на джипах
          • Робота гіда та керівника групи
          • Медична страховка від COVID-19
          У вартість не включено:
           • Обіди та вечері (приблизно 6-10 євро за кожну)
           • ПЛР-тест після повернення (за необхідності, бл. 1000 грн)
           • Особисті витрати на сувеніри тощо
           Для дітей 7-12 років включно знижка 20 EUR. Діти молодше 7 років не можуть прийняти участь в турі.

           УВАГА! Ціна дійсна на даний момент і ближче до дати виїзду зросте. Для туристів що забронювали тур ціна залишається незмінною.
           Є ПИТАННЯ? ЗВЕРНІТЬСЯ ДО НАС!
           Олена Марченко
           відповідальний менеджер
           Телефон, Viber:
           +38 067 388 10 06

           Facebook:
           Олена Марченко
           Instagram: olenka_marko
           Ігор Літневський
           керівник клубу
           Телефон, Viber:
           +38 093 604 19 08 | +38 098 648 37 37

           Facebook: Igor Litnevskiy
           Instagram:
           igorlitnevskiy
           ФОРМА БРОНЮВАННЯ
           Для бронювання туру можна самостійно заповнити форму реєстрації та внести передоплату 145 EUR (4800 грн) з людини. Після оплати ви отримаєте електронний бланк документу, який потрібно показати гіду при посадці в автобус. Залишок коштів сплачується у день відправлення.